26. 1. 2020

AKVAMARÍN

KÁMEN MOŘE

Souznění – sebejistota – ochrana – klid

Akvamarín připomíná čistotu krystalických vod, jejich rozjařenost a navozuje relaxaci moře. Uklidňuje, konejší a čistí. Vzbuzuje pravdu, důvěru a nechává věci jen tak být. Ve starověké tradici byl akvamarín považován za poklad mořských panen a námořníci ho používali jako talisman štěstí, nebojácnosti a ochrany. Byl také považován za kámen věčného mládí a štěstí. Dnes chrání všechny, kteří cestují přes nebo blízko vody a otevírá kanály jasné a upřímné komunikace.

Jméno akvamarín pochází z latinského slova “aqua marinus” znamenající “voda moře” a odkazuje na průzračnou barvu podobnou oceánu.

Bledě modrý průhledný krystal je odrůda berylu. Jeho barvu, někdy modrozelenou, způsobují oxidy železa.

Akvamarín ztělesňuje vše, co je spojené s mořem, jakož i věci týkající se nebe odrážejícího se na hladině vody. Stává se zrcadlem, které se nekonečně odráží a umožňuje nám odhalit skryté významy reality. Jako kámen symetrie napomáhá meditaci a zjevení. Je to kámen proroků, šamanů, léčitelů a mystiků. Umožňuje nám prozkoumávat nejtemnější hloubky našich duší, tváří v tvář sobě i ostatním.

Psychika:

Jelikož je akvamarín spojován s hrdelní čakrou, pomáhá překonávat strach z mluvení. Zklidňuje, probouzí jasnou mysl a dodává pocit sebejistoty. Je ideální volbou pro všechny učitele a přednášející lektory. Uvolňuje řečníky do fáze vědomí, ve které si jsou plně vědomi svých vlastních pravd, moudrosti a pocitů a jsou schopni je jasně a přesvědčivě vyjádřit. V obtížných situacích umožňuje mluvit jasně a bez hněvu. Poskytuje vytrvalost, disciplínu a lehké srdce. Akvamarín vyzařuje jemnou a soucitnou energii, podporuje umírněnost a odpovědnost za vlastní jednání. V lidech probouzí větší toleranci, pomáhá najít kompromis a tiší spory.

Jako krystal lásky bledě modrý akvamarín podporuje milence k návratu, pomáhá dvěma lidem s různými životními styly žít společně v harmonii a zmírňuje vliv citlivých problémů, které jinak způsobují hádky.

Akvamarín je vhodný kámen pro očištění emocionálního těla a otevření komunikace. Jeho jemná energie přináší na povrch naše emoční vzorce a pomáhá nám pochopit důvod, proč se držíme starých myšlenek nebo vzorců, které nám omezují vývoj vpřed. Identifikuje, kde už naše ego způsobuje přehnané reakce. Vědomým uvolněním těchto vzorců nám umožňuje mít lepší vztahy, lásku a soucítit s ostatními. Pomáhá nám odstranit strach z neznáma.

Léčivé účinky:

Akvamarín je kámen dechu, tudíž je výborným prostředkem pro dýchací obtíže, nachlazení, bolesti v krku, kašel atp. Akvamarín nám také pomáhá pochopit důvod, proč jsme v životě lpěli na starých vzorcích chování. Díky tomu můžeme přijmout nové vzorce chování a posunout se kupředu.

Akvamarín je kámen dechu, dýchacích cest a plic. Léčí kašel a pomáhá při senné rýmě a dalších chronických alergiích. Zmírňuje nachlazení a bronchitidu.
Akvamarín je chladící kámen, který působí proti infekcím a je užitečný při laryngitidě nebo bolestech v krku. Harmonizuje hypofýzu a štítnou žlázu, reguluje hormony a růst. Je prospěšný pro problémy se zuby a dásněmi.
Podporuje hojení zánětlivých chorob všeho druhu a uklidňuje ekzémy, růžovku a psoriázu. Může také pomoci předcházet vzniku oparů.

Znamení:

Akvamarín je kámen všech, kteří se narodili ve znamení Štíra – “znamení úspěchu” (od 23. října do 21. listopadu). Lidé narození v tomto znamení jsou komplikovaní, nezávislí, kreativní a lehce soutěživí. Jsou výborní ve vedoucích pozicích a nechybí jim smysl pro humor.

Čakry:

Vytváří ochranný štít aury, uvádí do rovnováhy čakry, čistí krční čakru

Element:

Voda

Naleziště:

Brazílie, USA, Afrika, Srí Lanka, Rusko aj.

Odrůda:

Beryl

Tvrdost:

7,5 – 8 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průhledný i průsvitný

Veškeré informace jsou pouze informační a pro radost. Neberte je prosím, jako lékařské doporučení.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.