1. 5. 2021

Alex Rambousková

Alex, zakladatelka Beloved je pro nás krásnou inspirací, jak změnit dráhu svého života. Když cítila, že ji její práce přestala naplňovat, rozhodla se založit si svůj e-shop s přírodní kosmetikou. Dělá to srdcem a je to cítit. Nová kariéra ji neustále motivuje ke sebevzdělávání a věcem porozumět do hloubky. Alex je taky maminka dvouleté dcery Elen. V rozhovoru se dočtete, proč byl pro ni zatím  ze všeho nejtěžší porod, jak zvládá při mateřství a podnikání taky rekonstrukci bytu a jaký šperk, je její tajné přání. 

Kdo jsi?

Jsem žena, která za sebou má vlastní příběh, občas trnitou cestu, ale i tu krásnou. Jsem matka úžasné dvouleté ženy, kterou každý den obdivuji. Jsem manželkou muže, kterého nikdy nepřestanu respektovat, který je pro mě největší oporou a v jehož náručí vím, že je svět v pořádku.

Co pro Tebe znamená být maminkou?

Mít neustále strach. Nejen o Elen, ale paradoxně i o sebe. Ten jsem nikdy nemívala. Vrhala jsem se do všeho po hlavě, pracovala do vyčerpání, pořád se za něčím honila. Nejedla. Nespala. Ničeho se nebála. 

Neuvěřitelná zodpovědnost, aby byla šťastná, aby byla jednou sebevědomá, znala svou hodnotu. Aby si neodnesla nějakou bolest z dětství. Já jsem si těch bolestí z dětství odnesla kamión, dodnes mě některé z nich straší, i přesto že se jich intenzivně snažím zbavit již mnoho let. 

A v neposlední řadě to kouzlo. Že přivedete na svět novou bytost, která se s každým dnem mění a učí se něco nového. Která vás miluje. Kterou tak bezmezně a nepopsatelně milujete nazpět. 

Jak se propojuje Tvoje zkušenost být maminkou a zároveň podnikatelkou? 

Pro mě je to neustálý boj. Ráda dělám věci pořádně. Ale když jste máma malého dítěte a u toho pracujete, vždy je to o kompromisech. Trochu tu a trochu tam, ale nikdy už nic pořádně a naplno.

Jak trávíš volný čas s Elen? Co s Tebou miluje dělat a co Ty s ní?

Často o Elen říkáme, že je to neustále šťastné dítě. Miluje svět kolem, raduje se všemu, co ji přijde do cesty. 

Milujeme čas strávený spolu. Ať už si čteme, hrajeme si, jsme venku v přírodě, něco tvoříme, tancujeme, cvičíme jógu, uklízíme, pereme… Na konkrétní aktivitě nezáleží, jsou to drobné střípky běžného života, které jsou ale zároveň vzácné a krásné svou jednoduchostí. 

Kdy ses v roli maminky cítila hrdě?

Každou minutu od chvíle, co jsem Elen poprvé držela v náručí.

Rekonstruujete nově koupený byt, jak to zvládáte s malou dcerkou?

S rekonstrukcí nám pomáhá úžasný @atelier_dumysl. Na nás je tedy hlavně ta zábavnější část – po večerech u sklenky vína diskutovat o odstínech béžové a představovat si, jak se nám tam bude krásně žít 🙂

Jaké období rodičovství pro Tebe bylo nejtěžší?

Samotný porod. Rodila jsem 40 hodin a bylo to nekonečné, plné strachu a bolesti. Vše před ním a hlavně po něm, je chvílemi těžké, ale vždy jen chvilkově a dá se to zvládnout.

Co děláš, když jsi na dně?

Pouštím si meditační hudbu, snažím se na chvilku se odpojit od svého těla a podívat se na situaci z jiné perspektivy. Většina problémů je řešitelná. A pokud řešitelné nejsou, nemá smysl se tím ještě k tomu trápit a ničit si zdraví.

Co nebo kdo Tě motivuje a inspiruje?

Všichni, všechno a nejvíc já sama. Opravdu dělám věci srdcem, není to jen věta. Nekoukám se na konkurenci, ani u nás, ani v zahraničí. Dělám věci tak, jak cítím že by se dělat měly. Neustále se vzdělávám. A čím víc se toho dozvídám, tím víc zjišťuji, kolik toho ještě nevím, kolik souvislostí mi uniká. A to mě popohání a motivuje. Touha opravdu porozumět.

Co bys poradila sama sobě, když jsi byla v očekávání?

Važ si spánku a času, který máš pro sebe.

Jakou roli hrají ve Tvém životě šperky? Jak je nosíš a jaký k nim máš vztah? Máš nějaký šperk spojený s mateřstvím?

Zjistila jsem, že vztah mám jen ke šperkům darovaným. 

Prsten od babičky, která ho měla u sebe během druhé světové, kdy dobrovolně šla v 18 do války a pracovala v polní nemocnici. 

Můj zásnubní prsten od 27jewelry, který jsem si vysnila a můj muž přišel za Lenkou s výkresem, jak by měl vypadat a pak ho vezl přes půl světa, aniž bych cokoliv tušila. 

Náramek od mých nejbližších kamarádek s iniciály mého muže a mé dcerky.

Je nějaký šperk, který by sis přála mít?

Ano, je to konkrétní prsten od Lenky Kerlické. Ukážete tento článek mému muži? 🙂

Umíš obdarovat sama sebe? Čím ses obdarovala a čím by ses ještě chtěla obdarovat?

Ráda obdarovávám zážitky. Nejen sebe, ale i ostatní.

Co bys chtěla předat své dceři (hmotného i nehmotného)?

Sílu ducha. Víru v sebe. Neustálou touhu se učit nové věci. Nebát se žít. Milovat svět. Znát svou cenu.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.