14. 3. 2022

CITRÍN

KÁMEN SLUNCE

ČESKÝ KÁMEN – HARMONIE V MANŽELSTVÍ – EMPATIE – MEDITACE – OMLAZENÍ

Citrín je kámen plný energie a života. Přináší sílu slunce, která očišťuje naší mysl, vybízí nás k akci, probouzí v nás kreativitu a fantazii. Citrín nás vybízí k tomu žít naplno, vydat se na novou životní cestu a pustit se do nových projektů. Citrín přeměňuje negativní myšlenky a pocity na ty pozitivní. 

Citrín je průhledná, žlutá odrůda křemene, v barvách od světležluté po zlatožlutou, medovou nebo téměř hnědou. Jak jeho barva napovídá, svůj název získal podle citrónu (z francouzského citron). 

Citrín je kámen hojnosti, přitahuje bohatství, prosperitu a úspěch. Jako jeden z mála kamenů nepomáhá bohatství pouze získat, ale i udržet. Citrín je také vynikajícím kamenem pro podporu mezilidských vztahů. Pomáhá nacházet řešení problémů a podporuje soudržnost.

Psychika:

Citrín otevírá naší mysl, aby přijímala radost, uvolňuje hněv, negativní pocity, obavy a ničivé tendence. Je tedy vynikajícím kamenem pro překonání deprese. Citrín podporuje naše sebevědomí, kreativitu a schopnost sebevyjádření. Citrín podporuje naši vůli, pomáhá nám překonat pocity bezmoci. Umožňuje člověku pochopit, co je nutné k vyřešení složitých situací a dodává nám odvahu činit obtížná rozhodnutí a jednat.

Léčivé účinky:

Přírodní citrín zvyšuje fyzickou výdrž a energii, podporuje endokrinní systém a správný metabolismus. Pomáhá léčit syndrom chronické únavy a zmírnit průběh degenerativních chorob. Citrín stimuluje trávení, slezinu a slinivku břišní. Pomáhá udržovat zdravou pokožku, nehty a vlasy, zmírňuje podráždění kůže způsobené alergií. Citrín je také prospěšný při odstraňování infekcí ledvin a močového měchýře, zmírňuje menstruační bolesti. Citrín také stimuluje naší mysl, pomáhá se soustředěním a pamětí.

Znamení:


Citrín je kámen zvěrokruhu pro ty, kteří se narodili ve znamení Raka. Raci jsou přizpůsobiví, loajální a mají silné pouto k rodině. Jsou to často nadaní lidé s velkou představivostí, a proto z nich bývají hudebníci, umělci, spisovatelé a skladatelé.

Čakry:

Citrín svou žlutou a zlatavou energií čistí čakry. Zejména působí na čakru solar plexu a sakrální čakru, aktivuje činnost korunní čakry a zesiluje intuici, pročišťuje vyšší úrovně osobnosti a uvádí je do rovnováhy.

Element:

Oheň

Naleziště:

Brazílie, Španělsko, Madagaskar

Odrůda:

Křemen

Tvrdost:

7 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průhledný i průsvitný

One Dot citrín
Cluster Hue prsten – Yellow and Grey

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.