14. 3. 2022

DIAMANT

KÁMEN PROPOJENÍ

KRÁL DRAHOKAMŮ, KÁMEN NEPORAZITELNOSTI

STATEČNOST – SÍLA – ČISTOTA – LÁSKA – NEVINNOST – HOJNOST

Podle dávné legendy vzal bůh dolů všechny drahokamy různých barev a různých tvrdostí a spojil je do jednoho. A tak vznikl diamant. Nejtvrdší ze všech kamenů, čistý jako kapka rosy. Paprsek světla, který prochází skrz diamant ukazuje všechny barvy drahokamů, ze kterých byl stvořen.

Diamant je krystalem světla. Duchovní kámen a symbol dokonalosti, zvyšuje vnitřní vidění a stimuluje tvořivost, představivost a vynalézavost.

Diamant jako nejtvrdší kámen ze všech přináší statečnost, kuráž a nebývalou sílu každému, kdo jej nosí. Je spojován s blesky a nebojácností. Vzhledem ke své vzácnosti a kráse, je diamant považován za kámen čistoty a nevinnosti, lásky a věrnosti. V dnešní době je zásnubní prsten či jakýkoliv jiný šperk s diamantem vnímán za důkaz lásky.

Diamanty jsou považovány za kameny bohatství a projevu hojnosti. Diamant byl již od starověku používán jako ochranný talisman proti zbabělosti, pro dodání odvahy a zvýšení nezranitelnosti.

Svou dokonalou strukturou je diamant označován za „krále drahokamů“. Má jedinečné vlastnosti odrazu a rozptylu světla a je nejtvrdší známou přírodní látkou. Skládá se z čistého uhlíku, základního prvku života, vzniká hluboko v zemském plášti za intenzivního tepla a tlaku. 

Jeho jméno je odvozeno z řeckého adamas, což znamená „nezkrotný“ nebo „nerozbitný“ a diaphanus, což znamená „transparentní“. 

Diamant je nejčastěji znám jako bezbarvý. Vyskytuje se však v přírodě v mnoha dalších barvách. V bílé, černé a různých odstínech žluté, hnědé, modré, zelené, růžové, červené nebo hnědé.

Psychika:

Diamanty jsou skvělé vodiče a zesilovače energie, pohlcující myšlenky i pocity a pak je vyzařují ven. Diamanty naplňují všechny úrovně energetického já světlem, umožňují člověku cítit se lehčí, radostnější a vyrovnanější. Diamantové krystaly pomáhají zmírňovat strach a úzkost, nadměrnou představivost a halucinace. Jsou skvělým pomocníkem pro vyčištění pokoje před spaním, aby se zabránilo nočním můrám.

Léčivé účinky:

Diamant je považován za mistra léčitele pro jeho schopnost sjednotit tělo a mysl. Nejvíce se používá jako podpůrný kámen, zesiluje totiž schopnosti ostatních minerálů. Diamant je prospěšný pro posílení funkcí mozku, nervů a smyslových orgánů. Působí proti stárnutí buněk a obnovuje hladiny energie v těle. Diamanty se také používají k odstraňování škodlivých látek z těla.

Znamení:

Diamant není spojován s žádným konkrétním znamením zvěrokruhu, je to kámen světla.

Čakry:

Diamant nese vysokofrekvenční energii, která stimuluje a otevírá všechny čakry, zejména však korunní.

Element:

Jelikož odráží všechny barvy světla může být přiřazen ke všem elementům.

Naleziště:

Afrika, Indie, Rusko, Kanada aj.

Odrůda:

Diamant

Tvrdost:

10 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný i průhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.