Druhy zapínání

Abyste se cítili v náušnicích jistě nebo si byli jisti, že vybíráte vhodné zapínání pro vaši holčičku, přečte si, prosím, o jednotlivých druzích a vhodnosti.

Balónek
Balónkové zapínání je vhodné pro úplně první náušničky. Dřík (tyčka) je ukončena závitem, na který se našroubuje uzávěr, kterému se říká balónek. Balónek kryje tyčku, aby za dětským ouškem neškrábala. Je to jedno z nejbezpečnějších zapínání proti ztrátě náušnice.

Puzeta
Puzeta se nazývá koncovka, která se nasunuje na dřík (tyčku). Dřík má na konci 2 zarážky, které puzetě zabraňují proti spadnutí. Je to oblíbené zapínání pro starší děti (cca 2 roky) či dospělé.

Brizura
Brizura je dětský typ zapínání visacích náušnic. Háček, který se provlékne zezadu ušní dírkou se zasunuje do očka, které je umístěné na přední straně náušnice. Je praktické již pro první náušničky cca do 3 let, protože má rodič dobrou kontrolu nad tím, zda je náušnice zapnutá.

Patent
Zapínání visacích náušnic, které je umístěno vzadu za uchem. Patent neboli klapka uzavírá náušnici a brání její ztrátě. Je to opět velmi bezpečné zapínání a většinou na uchu nevadí ani při spánku. Je vhodné pro starší děti a dospělé.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.