29. 5. 2022

GRANÁT

ŽIVÝ OHEŇ

VÁŠEŇ – SÍLA – ODVAHA – PRODUKTIVITA – OCHRANA

Do skupiny minerálů granátu patří několik různých odrůd. Granát nalezený na území ČR, označovaný jako český granát, je odrůdou granátu jménem pyrop. Tradičně je používán do šperků a byl součástí mnoha klenotů.

Granát je fascinující kámen, vzrušující a vášnivý, který bývá označován jako „živý oheň“. Za svoji výraznou červenou barvu vděčí silné koncentraci hořčíku a hliníku. 

Granát se používá jako talisman pro dodání síly a odvahy. Zvyšuje také naši produktivitu a výkon. Dodává nám vitalitu, charisma, zvyšuje kvalitu našeho života. Je to stabilizační kámen, sjednocuje všechny tvořivé síly, které máme v sobě. Granát je také talismanem pro ochranu, nabízí nám fyzickou, emoční a duchovní podporu.

Psychika:

Granát zmírňuje úzkost a podporuje klid, odvahu a vytrvalost. Povzbuzuje dobrou náladu, podporuje naší tvořivost. Na naší duchovní cestě pomáhá otevřít srdce lásce – jak božské lásce, tak lásce k druhým. Je také kamenem fyzické lásky a vztahů, podporuje llibido, sexuální potenci a pomáhá při početí dítěte.

Léčivé účinky:

Granát působí na kvalitu krve, podporuje krevní oběh, zejména v chladném počasí a zmírňuje poruchy krve. Má pozitivní účinky na vylučovací a trávicí soustavu, zklidňuje pokožku. Léčí bolest v krku a pálení žáhy. Pomáhá při léčbě artritidy, nízké hladiny cukru v krvi a problémů se žlučníkem. Stimuluje imunitní systém, proto může být dobrým pomocníkem v období chřipek.

Znamení:

Granát je kámen zvěrokruhu pro ty, kteří se narodili ve znamení Vodnáře. Vodnáři touží po pravdě a mají často umelecké či hudební nadání.

Čakry:

Granát působí na základní kořenovou čakru a na čakru korunní. Spojuje tak uzemnění základní čakry s vnitřní moudrostí čakry korunní.

Element:

Oheň

Naleziště:

ČR, Jihoafrická republika, USA (Arizona)

Odrůda:

Pyrop

Tvrdost:

7 – 7,5 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průhledný i průsvitný

Two Squares Granát prsten

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.