3. 1. 2020

LABRADORIT

KÁMEN INTUICE, MEDITACE A AURY

magie – nové nápady – dýchací obtíže – krevní tlak

Podle národu Eskymáků je Labradorit magickým kamenem, který spadl ze zamrzlého ohnivého chvostu polární záře. Jedná se o krystal šamanů, léčitelů a věštců. Chrání od negativní energie a neštěstí. 

Labradorit je odrůda živce a je ceněn pro svou pozoruhodnou hru barev, známou jako labradorescence. Kámen je obvykle šedozelený, tmavě šedý, černý nebo šedobílý. Je složen do agregovaných vrstev, které lámou světlo jako duhové záblesky pávově modré, zlaté, světle zelené nebo měděně červené. Převládající modrá se mění v závislosti na světle a zobrazuje odstíny od nejhlubší modré po různé odstíny světlé až téměř modrozelené.

Labradorit byl objeven v kanadském Labradoru moravskými misionáři v roce 1770, kteří jej dle této oblasti pojmenovali. V osmnáctém a devatenáctém století se stal oblíbeným klenotem v Evropě.

Jako kámen na pracovišti přináší labradorit to nejlepší v lidech, díky čemuž je pracovní život příjemnější. Povzbuzuje zdvořilost a plnou pozornost k zákazníkovi a pomáhá zaměstnancům, aby se plně zapojili do chodu instituce.
Labradorit tlumí negativní stránku naší osobnosti, rysy a činy, které okrádají naši energii a mohou způsobit depresi nebo stud. Pomáhá snižovat antisociální, bezohledné nebo impulzivní chování u dětí, dospívajících a dospělých, kteří se snadno nechají vyvést z míry ostatními.

Psychika:

Labradorit mírní negativní stránky naší osobnosti, klidní naši zrychlenou mysl a přináší nové nápady. Pomáhá nám pochopit význam našich zapomenutých vzpomínek.

Labradorit uklidňuje hyperaktivní mysl, povzbuzuje fantazii a přináší nové myšlenky. Je to skvělý nástroj pro návrat radosti a spontánnosti do života. Pomáhá eliminovat emocionální vyčerpání z každodenních rutin a dává nám energii do těžkostí způsobených váhou odpovědností. Probouzí pocit dobrodružství a změn.
Labradorit přináší na světlo zapomenuté vzpomínky a usnadňuje nám jejich porozumění. Přináší jasnost intelektuálního myšlení a intuitivní moudrost, aby nám pomohli rozptýlit iluze, určit hlavní příčinu problému a vyřešit ho. Je to povznášející krystal, který pomáhá vyhnat obavy a nejistoty a zároveň zvyšuje víru a důvěru v sebe samého a důvěru ve vesmír.

Léčivé účinky:

Labradorit je prospěšný pro ty, kteří mají problémy s plícemi. Pomáhá zmírnit dýchací problémy, bronchitidu a nachlazení. Pomáhá při trávení a regulaci metabolismu.
Používá se při léčbě poruch očí a mozku, ke stimulaci duševní ostrosti a ke snížení stresu a úzkosti. Můžete ho také použít jako uklidňující kámen během menstruace, pro symptomy PMS a pro úlevu od bolesti.
Labradorit snižuje krevní tlak, snižuje citlivost na chlad a zmírňuje revmatismus a dnu.

Znamení:

Labradorit je ideálním kamenem pro všechny narozené ve znamení Raka, Střelce, Kozoroha, Vodnáře či Ryb.

Čakry:

krční čakra, horní srdeční čakra

Element:

Voda

Naleziště:

Poloostrov Labrador (Kanada), Madagaskar

Odrůda:

Živec

Tvrdost:

6-6,5 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

neprůhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.