19. 1. 2020

MĚSÍČNÍ KÁMEN

KÁMEN CESTOVATELŮ

mateřství – klid – spánek – podvědomí – vášeň

Měsíční kámen je stejně starý jako samotný Měsíc a říká se, že v sobě ukrývá tajemství, které je zamčeno pod perleťovým závojem, kde jsou skryté i naše vlastní pravdy. Pouze až spatříme svůj odraz, můžeme začít chápat, co se zde máme naučit. Moonstone je především talisman vnitřní cesty.

Od nejranějších dob je měsíční kámen spojován s magií Měsíce – amuletem ochrany cestujících, darem milovníků vášně, kanálem pro proroctví a cestou k moudrosti. Naše vazby na Měsíc jsou silné. Ovlivňuje naše chování, emoce a duchovní růst. Měsíční kámen uklidňuje, povzbuzuje a učí nás přirozené rytmy života.

Měsíční kámen se používal k zasazování do římských šperků téměř po dva tisíce let a ještě déle se používal ve východních kulturách. V Indii to byl vždy posvátný kámen se zvláštním významem pro milovníky a byl to tradiční svatební dar. Měsíční kámen byl oblíbenou volbou pro klenotníky také v secesním období a v Evropě se věřilo, že smíří odcizené milence a vyléčí nespavost. Moonstone je známý jako kámen cestovatelů pro ochranu, kterou poskytuje, zejména v noci, a kvůli jeho povznášející kvalitě naděje se již dlouho nosí jako talisman pro posílení osobnosti.
Tato odrůda živce, vykazující měkký, vodnatý a neprůhledný tón se stříbřitě bílým odrazem závislým na působení světla, je pojmenována po odlesku měsíce na vodní hladině.

Moonstone otevírá srdce pečovatelským kvalitám a pomáhá při přijímání lásky. Je to vynikající krystal pro první nebo novou lásku a je uklidňujícím talismanem, pokud láska musí být udržována v tajnosti. Je kamenem něhy a erotiky, stimulující kundalinskou energii a tělesné touhy. Je to křišťál plodnosti. Říká se, že šperk, který se nosí při milování za úplňku, harmonizuje tělo do přirozeného lunárního cyklu.

Psychika:

Měsíční kámen je dlouho známý svými uklidňujícími vlastnostmi. Jeho energie pomáhá zvládnout silné emoce, identifikovat emoční vzorce, které jsou uloženy v podvědomí, a slouží jako strážce výbušných vášní, protože stimuluje důvěru a klid.

Ženám měsíční kámen odhaluje jejich ženskou sílu a schopnosti jasnovidectví a dává jim energii kundaliní. Mužům pomáhá lépe se vyrovnat ženskými aspekty jejich povahy a stimuluje pravou stranu mozku, podporuje nelineární myšlení a emoční rovnováhu.
Je zvláště uklidňující pro děti. Uklidňuje ty, kteří jsou v noci pryč z domova, odvádí noční můry a podporuje dobrý spánek.

Léčivé účinky:

Moonstone ovlivňuje ženský reprodukční systém, zvyšuje plodnost a podporuje snadnost těhotenství a porodu, zmírňuje menstruační problémy, vyrovnává hormonální systém a pomáhá při zadržování tekutin. Může působit jako růstový kámen pro děti a mládež a říká se, že zpomaluje degeneraci starších lidí. Zmírňuje degenerativní stavy kůže, vlasů a očí. Je užitečný při léčbě nespavosti.

Znamení:

Spolu s Perlou je Měsíční kámen kamenem všech, kteří se narodili v červnu. Měsíční kámen se výborně hodí pro všechny narození ve znamení Raka (od 21. června do 22. července). Tito lidé bývají věrní se silnou vazbou k rodině. Jsou obdařeni notnou dávkou představivosti a bývají skvělými umělci, spisovateli či hudebními skladateli.

Čakry:

2. čakra – Sakrální čakra

Element:

Voda

Naleziště:

Indie, Barma, Srí Lanka

Odrůda:

Živec draselný

Tvrdost:

6 – 6,5 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.