Návod na otisk prstu

Personalizované šperky s otiskem prstu jsou naší srdeční záležitostí. Tým našich nadaných zlatnic je pro vás ručně vyrábí pod dohledem samotné zakladatelky Lenky Kerlické, aby bylo dosaženo perfektní kvality zpracování každého jednotlivého kusu.

Pro vznik vašeho originálního šperku je nyní potřeba získat povedený otisk prstu vašich nejmilejších, který následně zaznamenáme do zlata tak, aby vám dělal radost i po řadu dalších generací.

Jak má vypadat správný otisk?

Správný otisk má viditelný reliéf kůže po celé ploše placičky.

Unikátnost každého otisku

Lidská kůže může mít na sobě jizvičky, různé hrbolky a to vše se otiskne i do vosku. Toto nemá na kvalitu šperku žádný vliv, jedná se o přirozený jev kůže a každý člověk má texturu naprosto originální.

Jak vypadá špatný otisk?

Otisk prstu je pouze na části voskové placičky (vosk byl málo roztavený), otisk je rozlomený nebo se celý vosk přilepí k podložce.

Video návod - jak se správně otisknout do vosku?

Návod jak se sadou na otisky správně pracovat, najdete na videu níže.

Jak postupovat při tvorbě otisku?

Celý proces zabere méně než 1 minutu.

1) Připravte si sadu pro tvorbu otisku na rovnou pracovní plochu s dobrým osvětlením. Nejprve si pečlivě prostudujte celý návod a prohlédněte si fotografie s popisem správně vytvořeného otisku.
2) Odšroubujte stříbrný uzávěr pájky.
3) Utáhněte hrot pájky.
4) Hlavní kulaté tlačítko na rukojeti pájky 5x stiskněte. Přístroj začne blikat a tím symbolizovat, že je plně funkční a připravený k použití.
5) Vezměte do ruky modrý vosk, na který chcete vytvořit otisk.
6) Opět stiskněte dlouze tlačítko na pájce a nechce ji zahřát. Po několika sekundách přiložte hrot pájky k vosku a nechce vosk rozehřát, aby získal tmavě modrý odstín. Následně rychle přiložte a otiskněte vybraný prst.

POZOR! Hrot pájky je opravdu velmi horký, manipulujte s ním nanejvýš opatrně. Pro bezpečné odložení využijte kovový stojánek.

7) Správný otisk musí být ve vosku hezky viditelný, měli byste vidět strukturu jednotlivých linek lidské kůže. Pokud tomu tak není, vosk byl málo rozpuštěný a je potřeba postup zopakovat.
8) Pro dokončení pájku opět 5x stiskněte a přístroj se vypne.
9) Pájku nyní nechcete na 15 minut vychladnout ve stojánku.
10) Až je pájka vychladlá, opět povolte její hrot a zašroubujte horní uzávěr zpět.
11) Zabalte a odešlete celou sadu s hotovými otisky zpět do 27JEWELRY na adresu butiku Újezd 409/19, 118 00 Praha - Malá Strana.

Je nutné nám zaslat zpět alespoň 3 povedené otisky od každé osoby a vyplnit kartičku s informacemi, která vám přijde společně se sadou na otisky.

Pokud byste měli jakékoliv doplňující otázky, dejte ná vědět na info@27jewelry.com

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.