Můžeme Vám s něčím pomoci?

Jsme Vám kdispozici na adrese info@27jewelry.com a na telefonním čísle 773 57 27 20.

O nás

Lenka Kerlická tvoří autorské šperky v pražském ateliéru, kde se věnuje zakázkové výrobě a malovýrobě šperků ze svých kolekcí.

K práci se zlatem se dostala až v dospělosti a po vystudování úplně jiných škol. Již od mala jí lákalo sklo. Milovala každý střep, který našla na zemi a ještě víc se skrz něj dívat. Při výběru střední školy si přála studium skla v Novém Boru, ale pak zvolila obor Polygrafie na Střední Průmyslové škole grafické Hellichově v Praze. Následně pokračovala studiem na Univerzitě Karlově, obor učitelství prvního stupně se zaměřením na výtvarnou výchovu. V průběhu studia na rok vycestovala do NYC, kdy už věděla, že učitelství nebude úplně tou pravou dráhou v jejím životě. Po dokončení školy ale opravdu učit začala.

V průběhu zaměstnání objevila sadu pro začátečníky, která umožňovala práci se sklem.

Zjistila, že nepotřebuje obrovské pece, ale může si začít hrát s materiálem přímo doma. A tak si sedla za kahan a začala tavit a tavit. Když sklo přestalo praskat a Lenka zjistila jak na to, vášeň ji neopouštěla. Právě naopak. Zjistila, že s malými skleněnými objekty potřebuje ještě dál pracovat. Rozhodla se, že je zasadí do kovu.

Po několika měsíčním pátrání, kde se s kovem naučí pracovat se zapsala na kurz zlatnictví. Byl ale jen na hobby úrovni, což jí neuspokojovalo. Rozhodla se, že i při zaměstnání začne znovu studovat. Tentokrát učební obor zlatnictví klenotnictví.

Po prvním roce studia jemně propadla panice, protože letování rovných plechů a tvorba předepsaných šperků ji vůbec nenaplňovala. Myslela, že školu ukončí. Naštěstí ale objevila technologii ztraceného vosku a metodu odlévání, která jí povolila ruce a mohla začít tvořit ve svém volném čase šperk dle svých představ.

Druhý ročník studia byl pro ni přelomový. Začala se ztotožňovat s faktem, že pomalu opět

mění pole působnosti a stává se z ní šperkařka. Na jedné z rodinných oslav tento fakt zmínila a setkala se s neočekávaným nadšením. Její strýc jí prozradil, že má v rodině zlatnické kořeny. Zjistila, že patří k jednomu z nejvýznamnějších pražských šperkařských rodů, kde bylo v minulosti minimálně 30 zlatnických mistrů. Toto zjištění ji utvrdilo, že je její rozhodnutí správné a že její spletitá cesta ke šperku nebyla náhoda ale dar jejich předků.

Číslo 27 provází Lenku Kerlickou životem. Setkává se s ním na nepředvídatelných místech každý den.

Ať už v podobě dne, kdy značku založila, čísel míst, kde se pravidelně pohybuje, nebo v důležitých datech lidí, kteří ji obklopují.

Když Lenka přemýšlela nad názvem své firmy, bylo celkem jasno. Viděla spojitost klikaté cesty za zlatnictvím s číslem, které ji na této cestě životem stále pronásleduje. Věří, že číslo 27 není náhoda, a snad je i šťastné.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.