26. 4. 2020

PERIDOT

KÁMEN TRANSFORMACE

ocharana – láska – štěstí – peníze – zotavení

Peridot je drahokamová forma olivínu, kámen vulkanického původu. Chemicky se jedná o  křemičitan s proměnlivým množstvím hořčíku a železa. Přičemž právě železo způsobuje zelenou barvu kamene. Mineralogicky se řadí mezi forsterit-fayality. Je jeden z mála drahokamů, který se vyskytuje pouze v odstínech jedné barvy. Na paletě od jasně žlutozelené, limetkové či zelené až po tmavě olivovou či hnědou barvu. 

Tento krásný kámen se v době starověku těžil výhradně pro egyptského krále. A i když se v současné době těží v mnoha jiných částech světa, stále zůstává národním klenotem Egypta. Jeho název pochází z arabského slova faridat, které znamená drahokam.

Je to krystal tepla a pohody, mentálně nás stimuluje a fyzicky regeneruje. Pomáhá člověku rozpoznat a realizovat svůj osud a duchovní účel.

Peridot je spojený se sluncem. Staré civilizace využívaly jeho ochranné síly k odvádění sil temnoty. Peridot chrání naši auru, pomáhá nám překonat strach, deprese a další psychické poruchy, stejně tak jako odstraňuje závist a zášť. Lze ho využít jako talisman, který nám přinese hojnost do všech oblastí našeho života, tedy bohatství, zdraví, štěstí a lásku.

Psychika:

Peridot je výjimečný krystal pro léčení emocionálního těla a řešení záležitostí srdce. Čistí a léčí zraněné pocity a poraněné ego. Potlačuje hněv, žárlivost, zášť a zármutek. Učí člověka odpouštět sobě i ostatním, tím nás posouvá dopředu. Peridot nám přináší pocit štěstí a spokojenosti v životě. Podporuje naši důvěru ve své vlastní schopnosti a učí nás přijmout odpovědnost za svůj život. Peridot je také dobrým pomocníkem pro klidný spánek.

Peridot se také nazývá kamenem transformace. Používá se pro zotavení z tabákových a jiných závislostí. Tento léčivý kámen podporuje léčebné procesy a pomáhám nám znovu nalézt sílu po překonání těžkých zkoušek.

Léčivé účinky:

Peridot pomáhá vrátit do rovnováhy náš endokrinní systém, působí zejména na nadledvinky. Tento kámen podporuje trávicí systém a správné využití živin z potravy, vody a světla. Napomáhá k optimálnímu fungování žlučníku, jater, slinivky břišní a sleziny. Peridot lze také použít k posílení očí ve vztahu k astigmatismu a krátkozrakosti a při léčení vředů žaludku a dvanáctníku. Peridot pomáhá léčit i psychické poruchy, například vyrovnává výkyvy bipolární poruchy. Podporuje nás při překonávání hypochondrie, deprese a melancholie.

Znamení:

Peridot je kámen zvěrokruhu pro ty, kteří se narodili ve znamení Vah. Váhy mají velmi silnou vůli, uměleckou duši, jsou to citliví a ohleduplní lidé.

Čakry:

Peridot nese krásnou zelenou energii, která aktivuje srdeční čakru. Reguluje naši interakci s vnějším světem a reguluje to, co přijímáme a čemu odoláváme. Žlutá energie v peridotu aktivuje čakru solar plexu, která má za úkol distribuci energie a je to čakra vztahů. 

Element:

Země

Naleziště:

Egypt, ČR, SR, Norsko, Brazílie, Nový Zéland aj.

Odrůda:

Forsterit-fayalit

Tvrdost:

6,5 – 7 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný i průhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.