8. 2. 2022

RUBÍN

KÁMEN KRÁLŮ

VÁŠEŇ – OCHRANA – PROSPERITA – MOTIVACE

Ohnivý a podmanivý rubín je kámen vznešenosti, považovaný za nejúžasnější ze všech drahokamů, kámen králů. Přírodní rubín je jedním ze čtyř „drahých“ drahokamů spolu s diamantem, smaragdem a safírem. V době antiky jeho hodnota dokonce převyšovala hodnotu diamantu.

Rubín je červený korund, minerál oxidu hlinitého s chromem, který je zodpovědný za jeho bohatou červenou barvu. Název pochází z latinského slova rubeus, což znamená červený.

Rubín byl v mnoha kulturách vždy talismanem vášně, ochrany a prosperity. Symbolizuje slunce a jeho zářivý odstín naznačuje nehasnoucí plamen uvnitř kamene. Svého nositele ochraňuje před nebezpečím, vyhání smutek a pošetilé myšlenky. Přináší klid, odhání zlé sny a pomáhá řešit spory.

Rubín aktivně stimuluje základní (kořenovou) čakru, zvyšuje vitalitu a čchi, energii životní síly. Tím podporuje čistou mysl, přináší soustředěnost a motivaci. Nositeli dodává pocit síly, sebevědomí a odhodlání a vede člověka k prosperitě a úspěchu.Rubín aktivně stimuluje základní (kořenovou) čakru, zvyšuje vitalitu a čchi, energii životní síly. Tím podporuje čistou mysl, přináší soustředěnost a motivaci. Nositeli dodává pocit síly, sebevědomí a odhodlání a vede člověka k prosperitě a úspěchu.

Psychika:

Rubín je kámen ochrany. Představuje sílu a láskyplnou energii, která nám pomáhá postavit se úzkosti, strachu a utrpení. Zajišťuje nám klidný spánek bez nočních můr. Povzbuzujte v nás pozitivní a odvážnější stav mysli a tím nás inspiruje udělat krok vpřed. Zlepšuje motivaci a směřuje náš život k realistickým cílům. Pomáhá nám se vypořádat s útoky během slovních hádek. Také podněcuje touhu po životě a sexuální aktivitu. V lidském srdci probouzí rubín lásku a napomáhá ke šťastným manželstvím.

Léčivé účinky:

Rubín je považován za kámen krve. Posiluje srdce a podporuje správný krevní oběh a průtok krve. Pomáhá léčit poruchy nebo onemocnění srdce. Rubín také reguluje menstruační krvácení a zmírňuje menstruační bolesti. Působí pozitivně na reprodukční orgány a často se používá pro léčbu sexuální dysfunkce, impotence, neplodnosti, časné menopauzy a jako a podpora po gynekologických operacích. Rubín podporuje detoxikaci těla, krve a lymfy a pomáhá při léčbě horečky a infekce. Stimuluje také nadledvinky, ledviny a slezinu.

Znamení:

Rubín je vhodným kamenem pro všechny ty, kteří se narodili ve znamení Kozoroha. Lidé narození v tomto znamení jsou vážní, silní a odhodlaní udělat to, pro co se rozhodli. Jsou trpěliví, čestní a rádi se obklopují lidmi, kteří je umí rozesmát.Rubín je vhodným kamenem pro všechny ty, kteří se narodili ve znamení Kozoroha. Lidé narození v tomto znamení jsou vážní, silní a odhodlaní udělat to, pro co se rozhodli. Jsou trpěliví, čestní a rádi se obklopují lidmi, kteří je umí rozesmát.

Čakry:


Základní (kořenová) čakra

Element:

Oheň

Naleziště:

Barma, Nepál, Srí Lanka, Indie aj.

Odrůda:

Korund

Tvrdost:

9 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný i neprůsvitný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.