12. 1. 2020

RŮŽENÍN

KÁMEN SRDCE A LÁSKY

Srdce – ženská energie – sebeláska – meditace – otevřenost

Růženín je, nejen díky svému jemnému odstínu růžové, kámenem srdce a bezpodmínečné lásky. Přináší jemnou ženskou energii soucitu a míru, něhy a uzdravení, péče a pohodlí. Mluví přímo k srdeční čakře, rozpouští emocionální rány, obavy a zášť a šíří božskou milující energii skrz celou auru. Poskytuje hluboký pocit osobního naplnění a spokojenosti, což nám umožňuje skutečně dávat a přijímat lásku od ostatních.
Růženín se nazývá kamenem srdce již od roku 600 př.n.l. a je stále důležitým talismanem vztahů. Pomáhá nám získat novou lásku, romanci a intimitu a podporuje vytváření užšího pouta s rodinou nebo přáteli.
Růženín umocňuje lásku ke kráse, kterou nacházíme v sobě i v jiných, v přírodě, a zejména v tom, co stimuluje naši představivost, jako je umění, hudba a psané slovo.

Psychika:

Měkké růžové tóny růženínu těší a léčí všechny rány, které utrpělo naše srdce a pomáhá zmírnit nepříjemné emocionální zážitky. Rozpouští zármutek, starosti, obavy a zášťě, které potlačují schopnost srdce dávat a přijímat lásku a nahrazuje ji uzdravením, pohodlím a vnitřní spokojeností. Je to vhodný kámen pro ty, kteří mají problém zažít radost ze života kvůli tomu, že jim v dětství nebylo lásky a bezpečí dopřáno. Je léčitelem vnitřních ran a přeprogramovává srdce tak, aby přijímalo nekonečný zdroj lásky, který pochází z nitra sebe. Pouze poté, co se naučíme milovat sebe, je možné milovat ostatní.

Léčivé účinky:

Růženín může být použit ke zmírnění popálenin a puchýřů. Používá se jako “elixír” k čištění pleti a redukci vrásek. Stimuluje správné fungování srdce. Pomáhá zmírnit napětí a stres, bušení srdce nebo nepravidelný srdeční rytmus. Je ideální pro předčasně narozené děti nebo malé děti se srdeční slabostí.
Růženín podporuje ženský reprodukční systém a zvyšuje plodnost. Pomáhá se zmírněním poporodní deprese a napomáhá maminkám po komplikovaném porodu.

Znamení:

Růženín je ideálním kamenem pro všechny, kteří se narodili ve znamení Štíra – “znamení úspěchu” (od 23. října do 21. listopadu). Lidé narození v tomto znamení jsou komplikovaní, nezávislí, kreativní a lehce soutěživí. Jsou výborní ve vedoucích pozicích a nechybí jim smysl pro humor.

Čakry:

Srdeční čakra

Element:

Voda

Naleziště:

Madagaskar, Brazílie, Skotsko, Jižní Amerika, Indie aj.

Odrůda:

Křemen

Tvrdost:

7 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný až průhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.