8. 2. 2022

SMARAGD

KÁMEN ÚSPĚŠNÉ LÁSKY

INSPIRACE – TRPĚLIVOST – VITALITA – ZOTAVENÍ – INTUICE – VIZE

Smaragd byl po téměř šest tisíc let v mnoha kulturách doslova zdrojem fascinace a úcty. Jednalo se o kámen uctívaný starými Inky a dalšími náboženstvími pro svou krásu a spirituální sílu. Tento kámen byl dokonce talismanem Aristotela, Alexandra Velikého či Karla Velikého.

Smaragd symbolizuje mládí, jaro, budoucnost, obnovu a růst. Umí nalézt lásku a odhaluje pravdu. Inspiruje nás k hledání smyslu, spravedlnosti, soucitu a harmonie.

Říká se mu „kámen úspěšné lásky“, protože otevírá a vyživuje srdce a srdeční čakru. Jeho uklidňující energie poskytuje uzdravení na všech úrovních bytosti a přináší svěžest a vitalitu. Kámen inspirace a nekonečné trpělivosti ztělesňuje jednotu, soucit a bezpodmínečnou lásku.

Smaragd je také kámen vize a intuice, spojený s očima a zrakem. Dříve se věřilo, že pomáhá předpovídat budoucnost a odhalovat pravdu.

Přírodní smaragd je zelenou odrůdou berylu. Vyskytuje se v barevných odstínech od žlutozelené do modrozelené, přičemž nejvíce je ceněný čistě zelený odstín, střední až tmavý tón. Předpokládá se, že jeho jméno pochází ze starověkého perského slova, které bylo přeloženo do řečtiny jako smaragdus a znamená zelený kámen.

Psychika:

Smaragd je krystalem srdce, zmírňuje emocionální problémy, vyživuje naši auru energií naděje, povzbuzení a hojnosti. Léčí zlomená srdce a dává sílu potřebnou k překonání neštěstí v životě. Je to kámen regenerace a zotavení, přinášející svěžest a vitalitu, lásku a soucit – pro nás i ostatní. Smaragd mimo jiné podporuje přátelství a rovnováhu v partnerských vztazích. Je znám pro navozování domácí pohody, spokojenosti a oddanosti. Stejně tak se jedná o kámen moudrosti a paměti.

Léčivé účinky:

Smaragd má omlazující účinky, bojuje proti stárnutí. Silně léčí srdce, ale může být také užitečný při léčbě plic, jater, žlučníku, slinivky břišní, ledvin, páteře a svalů. Pomáhá se zotavit po infekčních onemocněních a může pomoci při léčení maligních stavů. Smaragd je považován za nejlepší drahokam pro ošetření očí a pro obnovu zraku. Výplach oka pomocí smaragdové vody zklidňuje oči a může zmírnit oční záněty. Lze použít také k odvrácení horečky, na bolesti hlavy nebo při alergii. Zmírňuje ekzémy, vyrážky a podráždění kůže.

Znamení:

Smaragd je tradiční kámen zvěrokruhu pro ty, kteří se narodili ve znamení Raka. Lidé narození v tomto znamení jsou přizpůsobiví, loajální a mají pevné pouto k rodině. Často mají nějaké nadání a jsou z nich skvělí hudebníci, umělci, spisovatelé nebo skladatelé.

Čakry:

Energie smaragdu se používá k odstranění blokád a obnovení rovnováhy srdeční čakry, což nám pomáhá pochopit naše vlastní potřeby a emoce.

Element:

Země

Naleziště:

Rakousko, Rusko, Egypt, Brazílie, Afrika, USA aj.

Odrůda:

Beryl

Tvrdost:

7,5 – 8 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný i průhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.