14. 3. 2022

TANZANIT

KÁMEN PROMĚNY

SOUSTŘEDĚNÍ – MEDITACE – INTUICE – ZKLIDNĚNÍ – ŠTĚSTÍ

Tanzanit je relativně vzácný a drahý kámen, vyskytuje se pouze na jednom místě na světě v Merelani Hills v Tanzánii. Byl objeven v roce 1967 a je pojmenován podle své země původu. 

Je silně spojen s duchovním zkoumáním, spojuje všechny aspekty komunikace a psychické síly. Tanzanit otevírá korunní čakru pro zprostředkování vizualizace vyšších duchovních sfér, je skvělým kamenem pro soustředění a meditaci. Tanzanit stimuluje čakru třetího oka a tím probouzí naší intuici.

Tanzanit nás také pomáhá zklidnit, překonávat komunikační potíže a najít řešení k problémům. Jako kámen proměny je vhodný pro změnu kariéry.

Tanzanit je modrý zoisit, který tvoří průhledné až mírně neprůhledné krystaly v odstínech modré až modrofialové.

Psychika:

Tanzanit je ochranný kámen, který uklidňuje a zároveň léčí. Tanzanit vytváří pocit štěstí a ulevuje od starostí. Pomáhá překonávat krizové životní situace spojené se strachem, stejně jako znovu vybudovat důvěru. Pomáhá řešit otázky týkající se smyslu života. Inspiruje nás k soucitu, lásce a soustředěnosti.

Léčivé účinky:

Říká se, že tanzanit posiluje imunitní systém, detoxikuje krev a zlepšuje naší vitalitu. Podporuje regeneraci buněk, kůže a vlasů. Tanzanit je také užitečný při léčbě psychických poruch, stresu, zmírňuje migrény.

Znamení:

Tanzanit je kamenem pro ty, kteří se narodili ve znamení Střelce, Vodnáře a Kozoroha.

Čakry:

Tanzanit stimuluje krční čakru, čakru třetího oka a korunní čakru. Tím spojuje vyšší vědomí s intuicí a komunikací.

Element:

Tanzanit využívá energii vody, ale jeho fialové odstíny aktivují energii ohně.

Naleziště:

Tanzánie

Odrůda:

Zoisit

Tvrdost:

6,5 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průhledný až neprůhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.