9. 12. 2022

TOPAZ

KÁMEN LÁSKY A ŠTĚSTÍ

LÁSKA – ŠTĚSTÍ – BOHATSTVÍ – PŘÁTELSTVÍ – UVOLNĚNÍ

Topaz je považován za „krystal síly“. Je po tisíce let spojován s bohatstvím, luxusem a vlivem. Přináší do našeho života lásku, věrnost a přátelství. Jeho jemná energie uklidňuje, léčí, stimuluje a dobíjí. Přináší nám také dlouhotrvající energii, klid, radost a štědrost.

Topaz se vyskytuje v mnoha barevných provedeních. Topazy mohou být čiré, zlatavé, hnědé, růžové, fialové a modré. 

Topaz je kámen lásky a štěstí, je vysoce účinný pro dosažení úspěchu a cílů. Je také skvělým pomocníkem pro přilákání té správné osoby do našeho života. Může to být přítel, partner nebo někdo, kdo nám pomůže v podnikání. Topaz je schopný odhalit lež, manipulaci, podvod nebo nevěru.

Energii topazu lze použít k odstranění únavy nebo uvolnění emocionální zátěže. Podporuje naši dobrou náladu a dobrý pocit sám ze sebe, pomáhá proměnit dobré myšlenky v činy.

Psychika:

Topaz je neuvěřitelný nástroj pro léčení a stabilizaci emocionálního těla. Jeho energie nás učí odpuštění a pravdě. Nahrazuje negativitu, strach a pochybnosti tím, co je zásadní pro zdravé sebevědomí, pomáhá nám tak si uvědomit svou hodnotu. Přináší radost, lásku a hojnost. Topaz podporuje kreativitu, individualitu a vyjadřování myšlenek. Pomáhá lidem realizovat si své velké sny, kteří jsou pak šťastní, že mohou svou radost sdílet s ostatními.

Zlatý topaz zesiluje naše pozitivní vlastnosti a pomáhá bojovat s depresí. Žlutý topaz zase přináší intenzivní pocit pohody. Modrý topaz nám pomáhá ovládat hněv a celkově nás zklidňuje. Také je kamenem tvořivé inspirace, takže je vhodným talismanem pro umělce. Čirý topaz je krystalem důvěry a pozitivního záměru a je skvělým pomocníkem při budování kariéry.

Léčivé účinky:

Předpokládá se, že topaz posiluje nervovou soustavu, napomáhá trávení, vstřebávání živin a stimuluje metabolismus. Pomáhá bojovat s poruchami příjmu potravy, zejména s anorexií. Podporuje hojení ran, léčí kožní problémy a zastavuje krvácení z nosu. Pomáhá léčit oční choroby a slabý zrak, zmírňuje duševní nemoci a obnovuje smysly při ztrátě chuti. Mírní revmatismus a artritidu.

Znamení:

Topaz je jedním z kamenů zvěrokruhu pro ty, kteří se narodili ve znamení Střelce. Střelci jsou optimističtí, laskaví a dobrodružní. Mají pozitivní pohled na život.

Čakry:

Různé barvy topazu aktivují a stimulují různé čakry. Topaz je vynikající pro čištění aury a pro uvolnění napětí v každé úrovni. Je vysoce empatický a směřuje energii tam, kde je potřeba nejvíce.

Element:

Oheň

Naleziště:

Norsko, Rusko (Ural), Brazílie, Afrika, Mexiko, Japonsko aj.

Odrůda:

Topaz

Tvrdost:

8 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průhledný i průsvitný

ClusterHue One Dot
Cluster Hue Blue Cluster

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.