4. 1. 2019

Vlastní materiál

Často se ptáte, zda můžete přinést vlastní materiál. Sepsali jsme pro vás informace, jak to vlastně funguje.

Milujeme recyklaci zlata a proto neváhejte a posbírejte doma jakékoliv šperky, které již nenosíte, jsou rozbité nebo potrhané. Každý doma máme hromádku pokladů, se kterou si nevíme rady.

Dodaný materiál

S dodaným materiálem pracujeme formou výkupu. Potvrdíme vám, že jsme od vás materiál dostali a následně ho doneseme na chemickou zkoušku, kde nám zjistí přesný obsah zlata ve vašem dodaném materiálu. Každý kousek a úlomek šperku je totiž jiný a my potřebujeme znát přesné složení.

Na základě chemické zkoušky materiálu vám dáme vědět, jaká výtěžnost zlata z vašich šperků byla.

cena za výkup

Na základě chemické zkoušky vám vypočítáme hodnotu materiálu dle následujících výkupních cen.

1g 14k = 650Kč

např.: z doneseného materiálu o váze 5,12g může být po chemické zkoušce vytěženo 4,80g ryzího 14k zlata. Částka za výkup materiálu bude 3120 Kč.

Hodnotu za dodaný materiál odečteme z celkové ceny šperku a za chemické ověření si nic neúčtujeme.

Jak probíhá zpracování zlata dál?

Z chemické zkoušky nám vzniknou roztavené valounky ryzího zlata ve kvalitě 999/1000. Ostatní příměsi se z dodaného materiálu vyloučí.

Protože se ve šperkařství pracuje nejčastěji se 14k zlatem, musíme ho tedy pro výrobu šperku opět namíchat. Použijeme vaše ryzí zlato, do kterého zpět natavíme ostatní kovy. Kvůli technice odlévání šperků, která probíhá po více kusech bude vaše zlato smícháno ještě s dalším, novým nebo opět recyklovaným zlatem. 

Už tady je vám asi jasné, že výroba vašeho šperku nebude z totožného materiálu, jaký jste nám dodali, ale bude z něj použita jen část. 

Rozmyslete proto, zda má pro vás smysl šperky použít. Někdy si chcete uchovat prstýnek po babičce v podobě jeho “předělání”. Nemůžeme vám ale slíbit, že bude nový prsten 100% ze stejného materiálu. Technologicky to bohužel nejde i kdyby vám to někdo jiný sliboval…

Byla by ale škoda materiál nechat v krabičce spát, když se může recyklovat a znovu začít dýchat novým životem.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.