8. 2. 2022

VLTAVÍN

KÁMEN PROPOJENÍ

ČESKÝ KÁMEN – HARMONIE V MANŽELSTVÍ – EMPATIE – MEDITACE – OMLAZENÍ

Vltavín je vzácný kámen pojmenovaný podle české řeky Vltavy, poblíž které byl nalezen. Nachází se pouze na území Česka a Slovenska. Vltavín vznikl při dopadu meteoritu na Zemi před více než 14 miliony lety.

Vltavín je kamenem propojení, nese intenzivní frekvenci, fúzi pozemské a mimozemské energie. Aktivuje srdeční čakru tak silně, že některým lidem způsobuje rychlejší tep, pocení nebo zrudnutí obličeje. Uvolňuje naše emoce, které se mohou projevit smíchem až slzami.

Vltavín patří mezi tektity, tedy horniny, které vznikají dopadem meteoritu na zemský povrch. Tektit je odvozen od řeckého slova tektos, což znamená roztavený. Tektity jsou přírodní skla obsahující oxid křemičitý, oxid hlinitý a jiné oxidy kovů s amorfní strukturou. Na rozdíl od jiných tektitů z celého světa, které jsou dehtově černé nebo hnědočervené, je průsvitný vltavín výjimečný hlubokou lesní zelenou barvou a je jedinou odrůdou vhodnou pro broušení.

Vltavín se po celá staletí používá v klenotnictví, v náboženských předmětech a pro duchovní transformaci. Podle českých tradic byl oblíbeným zásnubním darem. Věřilo se, že přináší harmonii do manželských vztahů.

Psychika:

Vltavín bojuje proti cynismu a zbavuje nás všech pochybností. Vltavín umístěný na srdce odkrývá smysl našeho bytí. Také je mocným kamenem pro meditaci, telepatii a pomáhá pochopit náznaky seslané z vyšších sfér.

Vltavín je kámen srdce, sahající do hlubin vnitřního já a vyplavuje na povrch to, co potřebujeme lépe poznat, ctít, začlenit do svého života nebo uvolnit. Vibrace vltavínu propojují srdce s myslí a pomáhají nám tak spolupracovat v partnerství. Mysl ve spojení se srdcem v nás probouzí empatii a soucit. Vltavín nás inspiruje k nečekaným řešením a probouzí zdánlivě zapomenuté vzpomínky.

Léčivé účinky:

Vltavín je užitečným nástrojem pro diagnostiku, nalezení příčiny a zdroje nemocí. Podporuje také proces hojení. Jedná se o omlazující kámen, stimuluje osobní naplnění a zpomaluje stárnutí. Podporuje naši paměť a chrání před mentální degenerací. Je to vynikající stimulant pro léčbu dny a (stejně jako jiné zelené kameny) působí pozitivně na náš zrak. Může být prospěšný při léčbě astmatu a jiných onemocnění dýchacích cest a alergií.

Znamení:

Vltavín není spojen s žádným konkrétním znamením zvěrokruhu. Vltavín je kámen zrozený z hvězdy, a proto je univerzální pro všechna znamení.

Čakry:

Vltavín se svou krásnou zelenou energií je především kamenem srdce, stimuluje tedy srdeční čakru. Reguluje tak naši interakci s vnějším světem a řídí to, co přijímáme a čemu odoláváme. Vltavín také stimuluje čakru třetího oka a korunní čakru.

Element:

Země

Naleziště:

Česká republika

Odrůda:

Tektit

Tvrdost:

5,5 – 6,5 (dle Mohsovy stupnice)

Průsvitnost:

Průsvitný i průhledný

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.