26. 10. 2020

Zlaté šperky s otiskem prstu

Každý šperk z naší dílny je originál, vzniká vždy ručně po dobu několika týdnů, a proto je unikátním kouskem. Aby pro vás měl zlatý šperk ještě větší osobní hodnotu, je možné do něj zaznamenat otisk prstu vašeho blízkého a nebo i několika osob najednou – například dětí.  Můžete tak mít ty nejmilejší stále u sebe.

JAK OTISK PRSTU PROBÍHÁ A KOLIK TO ZABERE ČASU?

Aby mohl otisk prstu zdobit váš vysněný zlatý šperk, máme pro vás dvě varianty jak celý proces realizovat. 

Protože opravdu potřebujeme reálný otisk (ne jen jeho kresbu) jednou z možností je se zastavit u nás v butiku na Újezdě, kde vám otisk rádi v pěti minutách sejmeme. Druhý způsob je, že vám po potvrzení objednávky zašleme sadu pro otisknutí prstu v pohodlí vašeho domova s kompletním manuálem jak otisk provést.

OTISK VE ŠPERKU

Pro inspiraci pro vás máme malou ukázku, jak lze s otiskem prstu ve šperku pracovat.

Otisk prstu můžete zaznamenat, například do zlatého zásnubního prstenu a tím celou osobní záležitost zásnub povýšit na nezapomenutelný životní zážitek. Velice oblíbený je také otisk děťátka na zlatém šperku – v tomto případě doporučujeme počkat alespoň 6 měsíců od narození, aby byl otisk hezky vidět.

Můžete se otisknout jeden druhému do snubního prstenu, kterým si slíbíte lásku navždy a v otisku zaznamenáte navíc čas, kdy jste slib jeden druhému přislíbili.

Velmi oblíbenou variantou je otisk prstu na náhrdelníku nebo náramku dětí nebo členů rodiny. Řetízek se dá navíc doplnit kameny, které pro vás mají nějaký vnitřní význam, nebo se vám zkrátka líbí esteticky. Na druhé straně otisku můžete mít počáteční písmeno jména toho, čí otisk je, abyste vždy na první pohled věděli, komu otisk patří.

Na řetízek se dobře po nějakém čase dají doplnit další otisky prstů. Jedním důvodem pro přidání otisku může být nové miminko a jiným je třeba další rok vašeho dítěte. Na otisku je totiž krásně viditelné stáří dětí. Pokud si necháte otisknou miminko (doporučujeme první otisk udělat cca ve 4 měsících) jeho otisk bude velmi jemný. V prvním roce už je otisk výraznější a s každým dalším rokem se samozřejmě dál vyvíjí. Můžete si tak posbírat jedinečnou sbírku plnou lásky a citu.

Pro pány je skvělý nápad zanést otisk prstu do manžetových knoflíčků nebo kravatové spony či náramku. Je to skvělý osobní dárek pro muže, který horko těžko jiný dárek vyrovná.

S otisky se samozřejmě dají vytvářet nejrůznější kompozice na míru. Mohou být doplněny drahými kameny, které povznesou luxus a originalitu šperku na další úroveň.

Skvělý nápad na první dárek miminku je výroba náušnic na míru s otiskem prstů obou rodičů. Holčička bude mít první šperk do života a hned památku na celý život. V každém oušku bude nosit lásku jednoho rodiče a pro životní sílu může být náušnička doplněna diamantem, který ji prý přináší.

První dárek pro chlapečka může být minimalistické srdíčko doplněné otiskem prstu rodičů nebo prarodičů. Opět je to vzpomínka na celý život a jak se říká, tak první dar by měl stát za to, aby se chlapečkovi v životě dobře a snadno dařilo. Srdíčko nemusí mít jen on, ale maminka může naopak mít srdíčko s otiskem jeho.

No a abychom nezapomněli na prarodiče, tak ti mohou mít otisky prstů ve šperku celé rozvětvené rodiny a vy naopak otisky svých rodičů.

Každý otisk ve zlatě je reálný otisk vašeho prstu. Tím, jak má každý člověk unikátní strukturu otisků, tak se ve zlatě promítnou i různé jizvičky, nedokonalosti kůže. Nejedná se o technickou chybu, ale o zvýraznění jednotlivých čar na prstě. Jedná se o zachycení reálného momentu v čase. Například malé děti mají otisky hodně jemné a jak člověk stárne, tak se hrubost otisku zvětšuje.

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.