FAQ

Sepsali jsem pro vás odpovědi na vaše nejčastější dotazy ohledně našich šperků a jejich výroby. Pokud jste ale nenašli to, co jste hledali, můžete nás kontaktovat na emailu info@27jewelry.com nebo na telefonu +420 775 442 727.

Objednávky

Jak dlouho trvá výroba šperku?

Ruční výroba má svůj proces a výroba modelů z portfolia zpravidla trvá 4 až 6 týdnů. U zakázky na míru je délka individuální, záleží na velikosti zakázky, technické náročnosti výroby a použití kamenů.

Je možné vyrobit šperk rychleji?

Ano, pokud byste potřebovali šperk dříve, uděláme v rámci naší zpoplatněné expresní služby maximum, abychom výrobu stihli do konkrétního data. I tak ovšem, prosím, počítejte s délkou výroby 2 až 3 týdny.

Je možné upravit velikost prstenu?

První úprava je samozřejmý servis z naší strany a prsten lze dle potřeby zmenšit i zvětšit. U výraznějších šperků navíc věnujeme pozornost správné velikosti již při výrobě a vše s vámi konzultujeme tak, aby bylo nošení prstenu maximálně pohodlné.

Jak dlouho trvá oprava šperku?

Standardní doba opravy je v rozpětí 2 až 3 týdny, nebo na základě individuální domluvy.

Je možné vyřídit objednávku na dálku?

Určitě. S výběrem i objednáním toho pravého šperku vám velice rádi pomůžeme přes email (info@27jewelry.com) nebo na telefonu (+420 775 442 727). Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Jak probíhá proces objednání šperku?

Vybraný šperk můžete objednat přes eshop. V detailu produktu stačí zvolit velikost a barvu zlata, následně už vás systém jednoduše provede celou objednávkou. Šperk si také můžete objednat přes email (info@27jewelry.com), telefonicky (+420 775 442 727), nebo na osobní schůzce. Ta je ideální především v případě, že si přejete změny na míru, nebo si chcete šperk před koupí prohlédnout a vyzkoušet. Po schůzce s asistentkou si následně po emailu potvrdíte podobu a nacenění zakázky a zaplatíte zálohu nebo fakturu na celou částku. Standardní doba výroby trvá 4 až 6 týdnů. Jakmile je šperk hotový, kontaktujeme vás o dalších krocích k osobnímu vyzvednutí, nebo doručení poštou. Všechny šperky obdržíte v dárkovém balení a s certifikátem pravosti.

Je možné šperk vyzvednout osobně?

Samozřejmě, šperky si můžete osobně vyzvednout v našem butiku na adrese Újezd 409/19, Praha 1 dle naší otevírací doby.

Je možné zakoupit dárkový poukaz?

Ano, dárkový poukaz můžete objednat online. Stačí si zvolit jakoukoliv hodnotu poukazu a následně vás systém jednoduše provede celou objednávkou. Dárkový poukaz následně zašleme poštou, nebo vám ho připravíme k osobnímu vyzvednutí v našem showroomu.

Jaké jsou možnosti platby?

Platit můžete pomocí bankovního převodu, Apple Pay nebo PayPal. V butiku je také možná platba v hotovosti.

Je možné donést vlastní materiál?

Ano, pokud máte doma poklady, které již nenosíte, neváhejte je přinést s sebou. Více o upcyclingu zlata si můžete přečíst zde.

Je nutné sjednat si schůzku na vyzvednutí šperku?

Ne, pro vyzvednutí hotového šperku není nutné objednání. Stačí se zastavit kdykoliv během otevírací doby butiku.

Výběr šperku

Nevím si rady s výběrem šperku pro svoji partnerku, jak mám zjistit co si přeje?

Inspirujte se typy šperků, které vaše partnerka nosí. Poradit také mohou partnerčiny kamarádky nebo rodina. Ohledně výběru nebo velikosti zásnubního prstenu vám také poradí náš blog. Je také možné, že nám již vaše partnerka přání prozradila skrze náš 27WISHLIST, neváhejte se tedy poptat, zda již nemáme její vysněný šperk v databázi.

Jak vybrat zásnubní prsten?

K výběru perfektního zásnubního prstenu jsme vám na náš blog sepsali několik tipů. Ale věřte, že šperk od vás bude milovat především proto, že jí ho darujete vy. Určitě také ocení, jak jste si dal na výběru záležet.

Nejsem si jistý ohledně barvy zlata, jak se mám rozhodnout?

Krása šperku spočívá i ve správně zvolené barvě materiálu. V našem portfoliu můžete vybírat ze 4 variant:

Bílé zlato je pokryté vrstvou drahého kovu rhodia, která bílou zvýrazní.
Bílé zlato natural je s nádechem do jemně béžového odstínu, který působí velmi přirozeně.
Žluté zlato je klasická, příjemná barva žlutého zlata.
Růžové zlato je velmi přirozený odstín jemné růžové.

Jakou barvu vybrat můžou napovědět ostatní šperky nebo doplňky jako hodinky, kovové prvky na oblíbené kabelce atp. Ze zkušeností v našem butiku patří klasické žluté zlato mezi nejoblíbenější.

Jak vybrat velikost prstenu?

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, který vám ve výběru pomůže. První úprava velikosti prstenu je zároveň samozřejmý servis z naší strany.

Jak mám vybrat snubní prsten k zásnubnímu prstenu?

V 27JEWELRY nabízíme kombinaci šperků do páru dle vašeho výběru. Neřídíme se žádnými pravidly a naopak souzníme s kreativní volností a personalizací prstenů. Pro výběr snubních prstenů doporučujeme dorazit společně s partnerkou na osobní schůzku v našem butiku na pražském Újezdě, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet veškeré modely z našeho portfolia, včetně napárování s již darovaným prstenem zásnubním.

Jaký šperk se daruje za narození miminka?

Na našem webu lze filtrovat šperky podle různých příležitostí. Jednou z nich je právě i dárek k narození dítěte. Velice oblíbené jsou šperky se symbolem kruhu, srdce nebo s otisky prstů. Chcete-li darovat šperk bezprostředně po porodu, počítejte s výrobou, která zpravidla trvá 4 až 6 týdnů.

Poskytuje záruku ke šperkům, servis?

Je pro nás důležité, aby vám naše šperky nosily radost a byly v té nejlepší možné kondici. Kdykoliv je tedy možné nám šperk přinést na přečištění nebo kontrolu. I v případě, že se šperk poničí mechanickou manipulací, uděláme maximum, abychom mu vrátili jeho původní krásu. Více informací naleznete zde ve VOP.

Je možné nechat udělat otisk prstu do všech vašich šperků?

Ano, do většiny našich šperků je možné otisk udělat, pro ověření nás ale vždy kontaktujte na info@27jewelry.com.

Je možné udělat otisk na dálku?

Proces otisku prstu je možné provést i na dálku. Velice rádi vám domů zapůjčíme sadu na otisk s návodem, který vás celým procesem snadno provede. V případě zájmu nás kontaktujte na emailu info@27jewelry.com.

Pokud se s výběrem šperku netrefím do vkusu obdarované osoby, je možné šperk vyměnit?

Pokud jste zakoupili šperk z našeho portfolia, je možné ho vyměnit do 14 dnů od data nákupu. Jedná-li se o šperk vyrobený na míru, případně šperk po úpravě velikosti, vyměnit ho již nelze.

Je možné k vám donést vlastní kámen?

S dodanými kameny bohužel nepracujeme, věnujeme se pouze upcyklaci zlatého materiálu. Více informací naleznete v následujícím článku.

Je možné dát silnější / tenčí obroučku ke stávajícím designů prstenů? Nebo změnit větší / menší kámen?

Ano, pokud design vybraného šperku takovou úpravu technologicky dovoluje, velice rádi vám vymyslíme šperk na míru dle vašich přání.

Výroba

Kde se šperky 27JEWELRY vyrábí?

Veškeré šperky pochází z našeho pražského ateliéru, kde je ručně tvoří tým nadaných zlatnic pod vedením designérky Lenky Kerlické. Šperky jsou označeny jedinečnou výrobní značkou 27JEWELRY, která garantuje kvalitu každého jednotlivého kusu dle nařízení státního puncovního úřadu.

Z jakého materiálu se šperky vyrábí?

V 27JEWELRY pracujeme primárně s 14karátovým zlatem. Na přání nabízíme také šperky z 18karátového zlata nebo platiny. Veškeré naše zlato je eticky získané a navíc recyklované z již použitých zdrojů. Čistý, 99,9 % ryzí materiál je v naší dílně mixován s dalšími kovy, aby vytvořil dokonalý odstín a přesně požadovanou ryzost.

Odkud pochází kameny?

Přírodní, eticky získané diamanty nakupujeme u prověřených dodavatelů z belgických Antwerp, přírodní barevné kameny odebíráme z různých států světa i od českých dodavatelů.

Jsou k diamantům certifikáty?

Ke každému šperku obdržíte certifikát pravosti s informacemi o původu šperku i použitých kamenech. Od váhy 0,3 ct je samozřejmou součástí i mezinárodní certifikát, nejčastěji od Amerického gemologického institutu (GIA).

Buďme přátelé

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.